• Klucz do sukcesu jest w twojej głowie

  Klucz do sukcesu jest w twojej głowie

  To, czym otaczamy się w świecie zewnętrznym jest odzwierciedleniem tego, co mamy w sobie – naszych myśli, przekonań, uczuć i emocji. Im trudniejsze były nasze wczesne lata, tym więcej uczuć i emocji, które nas hamują przed rozwojem i życiem w harmonii z sobą i światem – to czysta matematyka. Emocja dokładnie znaczy zakłócenie, jest zatem informacją, że jest w nas mniejszy lub większy konflikt, którym trzeba się zająć. To nasze dualne pojecie świata stworzyło podział … CZYTAJ »
 • Schematy zachowań. Skąd się biorą?

  Schematy zachowań. Skąd się biorą?

  Nasze życie podyktowane jest tym, co jest w naszej podświadomości. To jak odgrywanie roli według wewnętrznego scenariusza. Większość naszych zachowań jest automatycznych. Działamy nie zastanawiając się nad tym, co zrobimy, powiemy. Nawet często nie przemyślimy dlaczego zachowaliśmy się tak, a nie inaczej. I nawet jeśli przeanalizujemy to, co się stało, to i tak nasze wnioski przejdą przez nasze filtry i będą adekwatne do tego, co jest głęboko w nas. Jeśli np. ktoś w dzieciństwie nie … CZYTAJ »
 • Trans, sugestia; ich wpływ na nasze życie

  Trans, sugestia; ich wpływ na nasze życie

  Trans przybiera rozmaite formy. Możemy go osiągnąć za pomocą hipnoterapii, rytuałów, technik oddechowych, medytacji, afirmacji, tańca, śpiewu. Jednak najczęściej wywołujemy go nieświadomie, kiedy fantazjujemy, wizualizujemy, czyli zagłębiamy się w swoich myślach. Każda z tych wymienionych form ma jedną wspólną cechę – zawsze osiągając ten stan koncentrujemy się na sobie i wewnętrznych przeżyciach, wrażeniach. Nasze emocjonalne blokady zapisują się nie tylko w umyśle, ale również w ciele. Trans uwalnia te blokady. Otwiera nam drzwi do szerszej … CZYTAJ »
 • Hipnoza dzieci

  Hipnoza dzieci

  Hipnoza dzieci jest szczególnym rodzajem terapii. Są one delikatne, wrażliwe, niewiele mają doświadczeń, więc i niewiele wniosków. Nie wiedzą czy ich rodzice dobrze wypełniają swoją rolę. Wierzą i ufają bezgranicznie. Porównuje się je do plasteliny, którą można lepić, do gąbki, która wchłania wszystkie sugestie i całą energię otoczenia. Dlatego jeśli dziecko rodzi się zdrowe, a problem następuje później, w różnych okresach dzieciństwa, czy w okresie nastoletnim, to gdzieś nastąpił błąd w wychowaniu czy niedopatrzenie, gdzie … CZYTAJ »
 • Wewnętrzny krytyk – jedna z naszych części

  Wewnętrzny krytyk – jedna z naszych części

  Wewnętrzny Krytyk – to ta cześć nas, która jest niezwykle bystra, wnikliwa i uwielbia manipulować. Kiedy się na czymś zastanawiamy, w głowie słyszymy różne odpowiedzi. I tu pojawia się inny głos, który mówi: „Rozmawiasz z sobą – nie myślisz, że to głupie?” Odpowiadamy no tak racja, co się ze mną dzieje? Aż w końcu zdajemy sobie sprawę jak wewnętrzny głos, który przemawia do nas jednocześnie może mówić, że to głupie!  – wewnętrzny głos mówi, że … CZYTAJ »
 • Znajdźmy dobrą drogę do naszych dzieci

  Znajdźmy dobrą drogę do naszych dzieci

  „Twoje dzieci nie są Twoimi dziećmi. Są synami i córkami tęsknoty do życia dla siebie. Przybyli dzięki Tobie, ale nie dla Ciebie, i chociaż są jeszcze z Tobą, do Ciebie nie należą” Khalil Gidran.   Większość z nas wie, że krzyk i bicie uczą dziecko jedynie agresywnych zachowań. Uczą, że zadawanie bólu i wywoływanie strachu są sposobem na osiągnięcie swojego celu. Wiemy, że dzieciaki kopiują od nas agresywne zachowania. Co z tego skoro mimo tej … CZYTAJ »
 • Nałóg, czy istnieją tylko dwa wyjścia?

  Nałóg, czy istnieją tylko dwa wyjścia?

  Każdy rodzaj nałogu, jego intensywność i sposób przejawiania się jest indywidualny i nie może być powtórzony identycznie przez inna osobę. Można dyskutować, co bardziej uzależnia, a co bardziej szkodzi. Fakt jest jednak taki, że jeśli coś nam choć trochę szkodzi, nie rozwija nas, a ogranicza, i jeśli powtarzamy to zachowanie i trudno nam przestać, to już powinno być dla nas alarmem. Źródło większości nałogów, jak i wielu innych problemów ciała i umysłu odnajdziemy w naszych … CZYTAJ »
 • Relaks, błogość, harmonia

  Relaks, błogość, harmonia

  Dlaczego wciąż jesteśmy niespokojni? Czy tak naprawdę potrafimy się relaksować? Czy potrafimy się wyłączyć z tego, co wokół i zagłębić się w sobie? I odwrotnie – czy potrafimy zauważyć pełnią siebie co jest wokół nas? Czasami warto zadać sobie takie pytania, bo wielu ludzi ma różnego rodzaju skrępowanie spotykając nowych ludzi, a nawet w zwykłym dniu pracy. Bardzo często nawet kiedy leżymy część mięśni jest napięta. Zazwyczaj podczas spaceru po lesie, po górach, idąc na … CZYTAJ »
 • Miłość i różne jej oblicza

  Miłość i różne jej oblicza

  „Tak długo, jak nie umiesz kochać samego siebie, nie będziesz umiał kochać drugiego człowieka. Będziesz nim tylko podświadomie manipulował i będziesz się upierał, że to jest miłość” D. Schwarz Dwoje ludzi; są pewni, że się rozumieją, bo przecież się kochają, a miłość rozwiąże każdy problem. Czyżby? Jedna osoba wychowywała się w rodzinie pełnej zrozumienia, troski, wzajemnego szacunku, rodzice poświęcali jej wiele uwagi, dbali o jej rozwój psychiczny, fizyczny, poznawczy, nigdy nie naruszyli jej godności, miała … CZYTAJ »
 • Czy my się leczymy, czy głównie usuwamy symptomy?

  Czy my się leczymy, czy głównie usuwamy symptomy?

  Leczenie objawowe to jak zastrzelenie informatora. Nie leczy się symptomów, ale to, co je powołało do życia. Choroba mówi nam, że cos jest nie w porządku w sferze emocji, uczuć, myśli, przekonań. Nie mowie o tych wywołanych napromieniowaniem obszaru, skażonym powietrzem, skażoną wodą czy złą dietą. W tych przypadkach choroba informuje nas, że to gdzie żyjemy i czym się żywimy nam nie służy. Wtedy szukamy przyczyn w środowisku i pokarmie. Tak naprawdę powinniśmy być wdzięczni, … CZYTAJ »


Dowiedz się więcej o hipnoterapii

SKONTAKTUJ SIĘ

+48  782  51  44  57

hipno-terapia@wp.pl


www.hipno-terapia.pl

ADRESY

Gabinet w Warszawie

ul. Foksal 18, 00-372 Warszawa
(przy ul. Nowy Świat)

Gabinet w Londynie

172 Arnold Road
N15 4JY Londyn

(Anglia)

Back to Top