Zastosowanie Hipnozy

Jeśli chodzi o zastosowanie hipnozy, to nie ma tu ograniczeń. W większości przypadków, to nie ciało choruje, tylko nasze myśli. A dzięki temu narzędziu (hipnoza jest jedynie narzędziem w terapii) docieramy do najgłębszych obszarów naszego umysłu i uzdrawiamy myśli i uczucia, których w większości nawet już świadomie nie pamiętamy.

Hipnoterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod terapii. Dr A. Barrios przeprowadził badanie, w którym porównał do siebie trzy metody terapeutyczne pod kontem skuteczności, czyli czasu trwania i ilości wyzdrowień. Oto wyniki, które zostały opublikowane w American Heath Magazine:

  • Psychoanaliza: 38% wyzdrowień po 600 sesjach (ok. 12 lat)
  • Terapia Behawioralna: 72% wyzdrowień po 22 sesjach (ok. 6 miesięcy)
  • Hipnoterapia: 93% wyzdrowień po 6 sesjach (1,5 miesiąca)

 

Najogólniej mówiąc hipnozę stosujemy, aby przekształcić błędne schematy stworzone przez podświadomość. Wszyscy mamy w sobie ogromną ilość wewnętrznych programów, część z nich nam nie służy, a jedynie ogranicza nasze myślenie, odczuwanie, działanie jak różnego rodzaju kompulsje, obsesje, lęki. Wszystkie one zostały stworzone w pewnym celu, co nie znaczy, że są nam potrzebne. Wiele z nich w dzieciństwie nam pomogło przetrwać jak np. kłamanie, bo wtedy byliśmy w stanie uniknąć surowej kary rodzica.

Wymienię obszary, gdzie hipnoza ma największe zastosowanie:

– neutralizowanie traumatycznych doświadczeń, uwalnianie negatywnych emocji i uczuć

– fobie, lęki, ataki paniki

– depresje, nerwice, zachowania obsesyjno-kompulsywne

– niska samoocena, niskie poczucie wartości,  brak pewności siebie

– tiki, jąkanie

– zachowania autodestrukcyjne : wyrywanie włosów, obgryzanie paznokci, bulimie, anoreksje

– uzależnienia (alkohol, papierosy, seks, hazard)

– bezsenność, lęki nocne, koszmary

Hipnoza ma również swoje zastosowanie w medycynie: ginekologia i położnictwo stomatologia (redukcja lęku przed zabiegiem, znieczulenie) chirurgia (narkoza, znieczulenie, zmniejszanie krwawienia) kontrola bólu alergie, katar sienny, astma. A także w terapeutycznej pracy z dziećmi: (dzieci mają szczególną łatwość wchodzenia w trans) fobie szkolne, lęki, zaburzenia emocjonalne jąkanie, tiki, ssanie kciuka problemy z koncentracją, wzmacnianie samooceny, pewności siebie, odwagi.

Oczywiście hipnoza ma o wiele większe zastosowanie. I nie wolno przy tym zapominać, że jest ona jedynie narzędziem, a terapeuta „asystentem”, kimś, kto tylko pomaga, a to my sami uzdrawiamy swoje wnętrze. Dlatego po pierwsze trzeba chcieć zmiany i pomocy. Trudno jest pomóc osobie, której motywacja jest bardzo niska lub która pojawiła się ze względu na przymus z zewnątrz, czyli żona, rodzic lub przyjaciel wymusił tę decyzję. Kluczowe w tym procesie są chęć, dobrze zdefiniowana wiara (wiara nie szuka dowodów, ale je dostarcza) i konsekwencja.

Dowiedz się więcej o hipnoterapii

SKONTAKTUJ SIĘ

+48  782  51  44  57

hipno-terapia@wp.pl


www.hipno-terapia.pl

ADRESY

Gabinet w Warszawie

ul. Foksal 18, 00-372 Warszawa
(przy ul. Nowy Świat)

Gabinet w Londynie

172 Arnold Road
N15 4JY Londyn

(Anglia)

Back to Top