Kontrola wagi – Stwórz siebie na nowo ze swoją idealną wagą

Nie jest to tylko redukcja wagi, ale całkowita zmiana stylu życia.

Zalety i korzyści hipnoterapii:

  • stwórz nowy pozytywny obraz własnej osoby (kiedy stworzymy w naszym umyśle upragniony wizerunek siebie jako osoby szczuplej, zdrowej, łatwiej jest działać, bo mamy jasno sprecyzowany cel)
  • zlikwiduj uczucie przesadnego łaknienia, pracując z emocjami
  • jedz tylko wtedy, gdy czujesz głód i naucz się delektować swoim posiłkiem
  • wzmocnij pewność siebie i poczucie własnej wartości
  • rozwiń swoja zdolność relaksowania się (im bardziej jesteśmy odprężeni i zrelaksowani, tym większa mamy kontrole nad naszymi myślami i emocjami).

Diety przynoszą tylko tymczasowe rezultaty. Wielu ludzi znów przybiera na wadze, ponieważ stare nawyki żywieniowe i podświadome przekonania powracają, niektórzy jedzą nawet więcej po zakończeniu diety. Dlatego kiedy mówimy o osiąganiu i utrzymaniu szczuplej sylwetki, nie możemy mówić tylko o wyeliminowaniu niezdrowego jedzenia, ale również o pozbyciu się starych nawyków jak przejadanie się, uzależnienie od konkretnego produktu, brak motywacji do ćwiczeń. Czasami te nawyki mogą pochodzić z dzieciństwa, z braku poczucia własnej wartości, lub mogą mieć podłoże emocjonalne: stres, złość, nuda, smutek, depresja, które dają tylko chwilowe ukojenie podczas jedzenia. Aby poznać przyczynę przejadania się często stosuje się regresje wieku, by dotrzeć do „początkowego wydarzenia sprawczego”, czyli źródła problemu.

Dzięki hipnozie docieramy bezpośrednio do podświadomości. Pozwala to w krótkim czasie pokonać „psychologiczny głód”, poczuć motywacje, odzyskać kontrolę nad emocjami, wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, by osiągnąć idealną dla siebie figurę i cieszyć się zdrowiem.

Cala nasza mentalność zmienia się w kierunku nowych sposobów osiągnięcia i utrzymania naszej idealnej wagi, jednocześnie zapobiegając różnym chorobom, takim jak choroba nowotworowa, cukrzyca, nadciśnienie, problemy z sercem i cholesterolem.

Łatwiej jest pomóc, kiedy nadwaga ma swoje źródło w negatywnych emocjach, braku poczucia wartości. Bowiem po oczyszczeniu ze zbędnych emocji i wzmocnieniu pewności siebie i samooceny problem często znika sam. Trudniej natomiast zmotywować kogoś do ćwiczeń, jeśli sam nie ma najmniejszej ochoty, aby codzienny trening stal się nowym nawykiem.

Polecam w miarę możliwości zrezygnować z przetworzonej żywności. Sztuczne, chemiczne dodatki do żywności powodują otyłość, alergie, cukrzycę, nadciśnienie i wiele innych dolegliwości. Niektóre wzmacniacze smaku jak np. glutaminian sodu zaburzają naturalny apetyt, przez co  jemy o wiele więcej, niż wtedy gdybyśmy jedli naturalną, nieprzetworzoną żywność. Produkty rafinowane, wysoko przetworzone dają nam ogromną ilość pustych kalorii (tłuszcze nasycone, tłuszcze trans czy cukry proste, węglowodany), a niewiele witamin i mikroelementów. Poza tym bardzo łatwo uzależniamy się od tego typu produktów.

Polecam również dietę stworzoną przez dr Ewę Dąbrowską, która nie tylko pomaga zredukować wagę, ale jest także formą głodówki leczniczej, czyli wzmacnia układ odpornościowy i poprawia funkcjonowanie narządów. Właściwie główne zadanie tej diety to oczyszczenie organizmu z toksyn, bowiem tu jest sedno naszych wielu problemów, nawet tych natury psychicznej.

Warto też przeczytać książkę Jerzego Zięby „Ukryte terapie”. Zawiera ona wiele cennych informacji o tym jak jeść, co jeść i w jakim połączeniu.

Dowiedz się więcej o hipnoterapii

SKONTAKTUJ SIĘ

+48  782  51  44  57

hipno-terapia@wp.pl


www.hipno-terapia.pl

ADRESY

Gabinet w Warszawie

ul. Foksal 18, 00-372 Warszawa
(przy ul. Nowy Świat)

Gabinet w Londynie

172 Arnold Road
N15 4JY Londyn

(Anglia)

Back to Top