Regresja wiekowa – Przywołaj dobre chwile z dzieciństwa

Jest to proces, w którym osoba w hipnozie cofa się w czasie, powraca do dzieciństwa, by przypomnieć sobie zdarzenia z przeszłości i na nowo ich doświadczyć.

Część osób chce tego doświadczyć, z czystej ciekawości. Są to wtedy przyjemne wspomnienia, osoba w transie z ekscytacją o nich opowiada, często się śmieje i cały proces jest dla niej radosnym doświadczeniem.

Częściej jednak regresja traktowana jest jako metoda terapeutyczna służąca uwolnieniu wewnętrznych blokad, które powstały w wyniku silnych, traumatycznych przeżyć w dzieciństwie. Wydarzenia i konflikty z przeszłości, których wspomnienie najczęściej jest ukryte poniżej poziomu naszej świadomości, mają wpływ na nasze samopoczucie i zachowanie. Bardzo często nie pamiętamy trudnych, a nawet przerażających sytuacji z dzieciństwa, bo towarzyszyły im silnie negatywne emocje, które dla dziecka są nie do udźwignięcia.

W regresji hipnotycznej szukamy przyczyny problemu i uwalniamy negatywne emocje, dzięki czemu bariery i ograniczenia zostają odblokowane. Chodzi głównie o to, by to, co się stało nie znaczyło dla nas już tego samego. Po odpuszczeniu emocji cała przeszłość staje się dla nas zwykłym wspomnieniem i lekcją na przyszłość, aby nasze dzieci miały lepszy start. Poszerzamy w ten sposób swoje zrozumienie i co za tym idzie – naszą świadomość.

Dowiedz się więcej o hipnoterapii

SKONTAKTUJ SIĘ

+48  782  51  44  57

hipno-terapia@wp.pl


www.hipno-terapia.pl

ADRESY

Gabinet w Warszawie

ul. Foksal 18, 00-372 Warszawa
(przy ul. Nowy Świat)

Gabinet w Londynie

172 Arnold Road
N15 4JY Londyn

(Anglia)

Back to Top